HAKKIMIZDA

Şirketimiz 1949 yılında tekstil sektörünün kalbi Sultan hamam’da kurulmuştur.

Dima Franko 1989 yılından bu zamana kadar ikinci nesil tarafından idare edilmekte olup, çok geniş bir müşteri portföyü, iplik ve tekstil bilgisine sahiptir.

Suni ve sentetik iplikler başta olmak üzere, innovatif ipliklerin ithalatını yapıp bu iplikleri stok servis ederek, müşterilerinin ihracatlarını hızlı yapmalarını sağlayacak alt yapı ağını kurmuştur.

Dünyanın en büyük hazır giyim üreticilerinin, iplik ihtiyacını karşılarken, Türk tekstil sektörünün rekabetçi olup, ihracat yapabilmesinin, doğru stok alt yapısı ile desteklemeyi kendine ilke edinmiştir.

İş modelini; hazır giyim üreticileri ile aynı masaya oturup, onların ihtiyaçları ve yönlendirmeleri doğrultusunda, doğru zamanda doğru ipliğin ithalatını yapmak üzere kurmuştur.

144 adet elyafı boyalı renkli Polyester/Viskon 65/35 karışımı her daim stoğunda bulunduran ve viskon, keten, ipek, yün, modal, Tencel gibi iplikleri ve karışımları stoğunda hazır bekleterek, müşterilerinin taleplerini karşılayacak şekilde çalışmaktadır.

Ayrıca keten, ipek, asetat, yün, floş, kaşmir görüntülü ticari değeri yüksek ipliklerin, dünya çapındaki en iyi fabrikalar vasıtası ile filament polyester olarak benzerlerinin, geliştirilmesi, üretilmesi ve Türkiyede, tüketime hazır halde stoklanması gıyabında öncü rol oynamaktadır. Tüm bu ipliklerin en hızlı biçimde kullanıcı pazarlarına tanıtan, dağıtan ve piyasa yapıcı özelliği ile sektörün lider tedarikçi firmalarındandır.

Sektörün kalitede ismi en iyi bilinen ISO 9001, Oeko-tex belgelerine sahip yüksek standartlı iplik fabrikalarından iplik ithalatı yapmaktadır.

Ülkemizin coğrafi konumu sebebi ile Uzakdoğu kökenli firmalarla rekabeti sürdürmesi ve hızlı servis verebilmesi için en önemli mevzunun zaman olduğunun bilincinde olup, envanterini müşterilerinin en kısa termini verebilecekleri şekilde tutmaktadır.

TEKNOLOJİLERİMİZ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ipsa voluptate ullam eius modi nam inventore nihil nostrum culpa nobis, cum veniam, quia vero beatae ab saepe, ut vel necessitatibus fuga? Lorem

Teknoloji - 1

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ipsa eveniet facilis, expedita corporis sapiente blanditiis debitis consectetur non nemo sit, delectus autem ea quia. Provident laboriosam deserunt perferendis blanditiis optio!

Teknoloji - 2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ipsa eveniet facilis, expedita corporis sapiente blanditiis debitis consectetur non nemo sit, delectus autem ea quia. Provident laboriosam deserunt perferendis blanditiis optio!